Medikomiks

22.08.2019

Medikomiks

Za tajemstvím lidského těla

Miki a Roni, zkráceně Mikroni, jsou komiksoví hrdinové, kteří obývají tajuplný Mikrosvět - lidský organismus. Cestují tělem a pomáhají v boji proti nepřátelským vetřelcům. Tato nerozlučná dvojka pomůže vám i vašim dětem lépe pochopit příčiny a následky onemocnění.

Příběh se šťastným koncem

Ondra je malý sedmiletý hemofilik, ve škole je nový a je potřeba, aby paní učitelka i děti kolem něj pochopily, co je hemofilie a jak k Ondrovi přistupovat. Děti ve třídě už například vědí, že nemoc není nakažlivá, že se s ní někteří kluci už narodí, že Ondrova krev pracuje jinak než krev zdravých dětí. Také proto Ondra nosí speciální náramek, aby záchranáři při nehodě věděli, že potřebuje speciální a velmi rychlou pomoc.

Ondra se zraní při školní hře. Jak jeho tělo reaguje a jak hemofilikovi poskytnout první pomoc? To vše a mnohem víc vysvětlí Miki a Roni, kteří vás zavedou do tajemného Mikrosvěta.

Kde můžete získat tištěné verze komiksu?

Kromě on-line verze je možné získat komiksy také v tištěné podobě, a to u Českého svazu hemofiliků a sdružení Hemojunior. K dispozici je mají také centra komplexní péče a centra pro léčbu hemofilie. Medikomiks slouží jako edukační pomůcka pro celou rodinu, školy a veřejnost. Pokud víte o někom ve vašem okolí, komu by tento vzdělávací materiál mohl pomoci, neváhejte jej informovat.

Medikomiks vznikl jako jedna z edukačních aktivit biotechnologické společnosti Roche ve spolupráci s lékaři, Českým svazem hemofiliků a sdružením Hemojunior.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky